Kā sērfs ietekmē mūsu psiholoģisko veselību!

Laimīgu 2016.gadu!
05.01.2016
Jauni privāti apartamenti blakus skolai!
27.01.2016

Kā sērfs ietekmē mūsu psiholoģisko veselību!

Izlasot šo, Jūs sapratīsiet, kāpēc mēs kļuvām "atkarīgi" no sērfa!

Kad mēs sērfojam, mēs saņemam paaugstinātu Adrenalīna un Dopamīna devu. Adrenalīns paātrina Jūs sirdsdarbību un paātrina Jūsu reakciju, bet Dopamīns ir ķīmisks neiromediators, ko saņem Jūsu ķermenis, kad Jūs nodarbojaties ar to, kas Jums patīk. Tā saucamie "adrenalīna narkomāni" ("adrenalin junkies"), kā piemēram, lielo viļņu sērferi, ir pieraduši pie paaugstinātiem šo ķīmisko vielu līmeņiem. Šis paaugstinātais adrenalīna līmenis dod mums priekšrocības, kamēr mēs atrodamies ūdenī, bet tikko kā mēs nonākam krastā, tas diezgan ātri samazinās. Bet sērfa eiforija ("surf stoke") saglabājas vēl ilgi pēc sērfošanas.

Zinātnieku pētījumi parāda, ka turbulence, ko veido lūztošs vilnis, izmaina gaisa un ūdens fizisko struktūru, salaužot ūdens un gaisa molekulas un atbrīvojot uzlādētus jonus atmosfērā. Mūsu mūžīgajā uzdevumā atrast perfektus viļņus mēs - sērferi, neizbēgami sastopamies ar šo izmainīto atmosfēras stāvokli. Daudzi zinātnieki ir pārliecināti, ka šī negatīvo jonu pārpilnība pozitīvi ietekmē garastāvokli, izraisot endorfīnu un serotīna – "laimes hormonu" - atbrīvošanos, un palielinot asins plūsmu un skābekļa cirkulāciju caur mūsu ķermeni. Līdzīgi pētījumi rāda, ka citās vidēs ar negatīvi lādētām atmosfēras apstākļiem, piemēram, ap ūdenskritumiem un uz sniega kalniem, rada līdzīgu efektu.

Kalifornijā zinātnieki pētīja 107 sērferu psiholoģiskā stāvokļa priekšrocības, lūdzot viņiem apraktīt savas sajūtas pirms un pēc sērfa. Visi sērferi apgalvoja, ka jūtas daudz mierīgāki pēc sērfa. Zinātnieki uzskata, ka iemesls šai mierīgajai un pozitīvajai pašajūtai pēc šerfošanas ir izmainītās atmosfēras pozitīvais efekts uz mūsu garīgo veselību. Tas arī ir iemesls, kāpēc daudzas organizācijas visā pasaulē izmanto sērfu, lai ārstētu tādas problēmas kā depresija, šizofrēnija un pēc-traumatiskā stresa traucējumi.